„Rakieta” Folkowym Fonogramem Roku 2021!

Ta dam!

Nasza „Rakieta” zwyciężyła w fonograficznym konkursie Polskiego Radia na Folkowy Fonogram Roku 2021! Jury wybierało spośród kilkudziesięciu polskich płyt folkowych wydanych w zeszłym roku. W finale konkursu znalazło się 13 płyt.

Oddajmy głos jurorom. Kuba Borysiak: Ostatni raz piosenkami dla dzieci zachwyciłem się w roku 2017, kiedy pojawił się album „Ale wrzawa!” zespołu Czereśnie. „Rakieta” Tęgich Chłopów jest jednak zupełnie inna. To wciąż pełna tradycyjnych melodii kieleckich płyta, z bardzo udanymi tekstami, których autorem jest Marcin Żytomirski. Nowe teksty piosenek, dodają zresztą nowej energii i udowadniają, że polska muzyka folk może być niezwykle aktualna. Poza tym w piosenkach dla dzieci ukrytych jest wiele współczesnych tematów, także dla dorosłych. Świetne aranżacje, humor, chwytliwe melodie i sporo nowych talentów wokalnych (sic!). I to jedyne w swoim rodzaju brzmienie zespołu, którego nie da się już pomylić z żadną inną grupą! (…)

Milan Tesař: Bardzo tradycyjne podejście do muzyki i współczesne teksty. To działa…! Bardzo ciekawy i być może nieoczekiwany krok dla tego wyjątkowego zespołu. Warto słuchać wielokrotnie całą rodziną! 

Więcej o nagrodzie, pozostałych laureatach oraz skład międzynarodowego jury.